V tejto „hromade“ sú odkazy na muziku, ktorú si ceníme.
Klikni na to čo nepoznáš a možno nájdeš niečo nové, čo ťa obohatí.

A Tribe Called Quest
AFI
LBT

„V období tvorenia materiálu a nahrávania albumu 031 ma ovplyvnilo viacero nových interpretov, ktorých som dovtedy nepoznal, alebo poznal veľmi málo. Prvým takým interpretom je nemecký Jazzrausch bigband hrajúci súčasnú tanečnú hudbu. Hlavne skĺbenie akustických nástrojov a elektroniky je v tomto prípade bravúrne.“ (Kubo)

„Hudbu saxofonistu Donny McCaslina s jeho kvartetom osobne považujem za veľkú súčasť tvorby kapely d# pipl araund.“ (Kubo)

„Medzi kapely, ktoré tvorbu som poznal menej je kapela Rammstein. Spoznaním ich tvorby som čím ďalej, tým viac ocenil ich údernosť, jednoduchosť a priamočiary prístup.“ (Kubo)

„Clown Core je veľkou inšpiráciou.“ (Kubo)

„Juro ma trochu viac zasvätil do elektronickej hudby a jednou z formácií, ktoré mi predstavil je Plaid. Najväčšou inšpiráciou pre mňa je ich zvuk.“ (Kubo)

„Moon Hooch – 2 saxofony a bicie a spoločne hrajú tanečnú muziku s prvkami DnB a Dubstepu. Všetko perfektní študovaní muzikanti, ktorí si kompletne prešli jazzom.“ (Juro)

„Aphex Twin – Mozart elektronickej hudby. Kombinácia jednoduchých a krásne vymyslených melódií s veľmi komplexnými rytmami je inšpiráciou pre každého muzikanta a mal by patriť do playlistu každého fanúšika hudby!“ (Juro)

„Mal som ho v škatuľke podľa songu Come to daddy. Prekvapujúce bolo zistenie, že má kopec vľúdnej hudby, najmä jeho Selected ambient works.“ (Kopo)

„Christian Scott – novodoby trubkár, ktorý znamenite spája svet jazzu, elektroniky a etno music v jeden krasny spiritualny celok.“ (Juro)

„Flying Lotus – Americká odpoveď na Aphex Twina. Synovec Johna Coltranea ktory je neuveriteľnou inšpiráciou sám o sebe.“ (Juro)

„The Comet is Coming – formácia dosť podobná Moon Hooch v zložení saxofón, synth a bicie. Hrajú jazz/etno v spojení s efektami vytvárajú silne tanečnú hudbu ktorá je veľmi energická ale aj tajomná zároveň.“ (Juro)

„Igorr je DJ a tvrdí muziku po svojom.“ (Kopo)